LAMY RHEOLOGY

LAMY RHEOLOGY, reometre ve viskozimetre pazarında lider Fransız firması


Rotasyonel Reometre

Viskozite Aralığı: 1 – 540 000 000 mPa.s

Tork Aralığı: 0.05 – 30 mNm |0.005 – 0.8 mNm (LR Versiyon) | 0.05 – 40 mNm (AC 115 Versiyon)

Hız Seçimi: 0.3 – 1500 rpm arası limitsiz seçim

Devamı >

Rotasyonel Viskozimetre

Tek Cihaz Çoklu Ölçüm Sistemi; Lamy Viskozimetrelerinin birden fazla ölçüm sistemi ile donatılmıştır. İlave ölçüm uçları ile aynı cihazda hem Krebs-Stormer Metoduna göre KU hem de brookfield metodu ile görünür viskozitenin tayini için ölçümler yapmak mümkündür. RM100 Touch ile ISO 3219 (MS-DIN-11-22-33), ISO2884-1 ICI Cone & Plate ve MS-BV1-1000 Sistemleri ile de ölçüm yapılabilir.

Yaysız Tasarım; Lamy Viskozimetreleri, yaysız bir tasarıma sahiptir. Bu yenilikçi tasarım ortam sıcaklığındaki değişikliklerden etkilenmez ve cihazın su terazisi ile hassas biçimde dengelenmesi ihtiyacını ortadan kaldırır. Hassas analitik laboratuvar koşullarının yanısıra endüstrinin zor koşullarında da çalışmaya da uygundur.
 
Kinematik Viskozite Ölçümü; Lamy Viskozimetreleri ile ürün yoğunluğu girilerek kinematik viskozite ölçümü de mümkündür. Cihazlar tiksotropik ürünlerde tekrarlanabilir vizkozite ölçümleri için ölçüm zamanının set edilmesine izin verir.

Devamı >

Con Plate Sistem Viskozimetre

Temizlemesi zor veya küçük miktarlardaki numuneli sistemler için 

+5…+80 °C (Peltier) +300 °C’ e kadar (Elektrik) ısıtma

kinematik viskozimetre hesaplama

Devamı >

Portatif Viskozimetre

Proses tanklarında ve üretim atölyelerinde hiçbir şekilde elektriğe takılmadan kullanılmak için tasarlanmış portatif viskozimetreler

Devamı >